2021-05-25 Союз споживчих експертиз: співвідношення ціна-якість пального БРСМ-Нафта оптимальні на ринку України

Союз споживчих експертиз: співвідношення ціна-якість пального БРСМ-Нафта оптимальні на ринку України

Союз споживачів України із залученням авторитетних міжнародних компаній провів масштабне дослідження якості пального на семи АЗС в Києві та Київській області. Результати представили на прес-конференції в УНІАН 24 травня 2021 року.
Учасниками дослідження стали мережі ОККО, БРСМ, SOCAR, MOTTO, Авантаж 7, WOG, SUNOIL. Зразки дизельного пального і бензину марки «А-95» брали фахівці компанії SGS – світового лідера у сфері інспекційних послуг. Аналіз проводив український підрозділ Bureau Veritas, член Міжнародної федерації незалежних інспекційних агентств (IFIA) – лабораторія «Інспекторат Україна». Ініціатором дослідження став Союз споживачів України.

Міжнародна лабораторія спростувала інформацію ряду ЗМІ про нібито вміст забороненого монометиланіліну в пальному БРСМ. Пальне БРСМ відповідає всім міжнародним стандартам якості і не містить незаконних домішок.

Невідповідність деяким показникам якості виявлено у пальному мереж MOTTO і SUNOIL, а представники преміум-сегмента ОККО, SOCAR і WOG продають бензин за найвищою на ринку ціною – 30,22 грн. Найнижча ціна у Авантаж 7 – 27,95 грн, хоча усі чотири мережі купують пальне в один і той же час у одного постачальника – Мозирського нафтопереробного заводу.
«У незвичайний для ринкових умов спосіб три оператора тримають одну ціну, а у їх конкурента з аналогічним продуктом ціна істотно відрізняється. Схожа ситуація з дизелем, де ціна відрізняється на 2 гривні. », – зауважив Олег Цільвік, виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації.
За підсумками експертів, співвідношення ціна-якість пального БРСМ-НАФТА оптимальні на ринку України і становить 28.49 грн за літр пального А-95.

Детальніше: https://www.rbc.ua/ukr/news/kieve-proverili-kachestvo-dp-benzina-semi-1621923300.html