2023-08-23

Високоякісний LPG з Алжиру вже на АЗК «БРСМ-Нафта»

Відтепер клієнти мережі АЗК “БРСМ-Нафта” можуть заправлятися якісним алжирським газом, виробництва Sonatrach.  Це ще один результат успішної співпраці з північноафриканськими партнерами.

Паливо має частку бутану – 60,77%, що відповідає усім нормам автогазу влітку за високих температур.

Щоб потрапити на наші АЗК, ресурс долає складний маршрут, протягом 40 днів. Газ завантажують в алжирському порту Arzew, доставляють до Yarimca (Туреччина), а звідти партія пропан-бутану доправляється отримувачу до акваторії Дунаю, де розвантажується у газовози «БРСМ-Нафта».

Відзначимо, що з кінця липня котирування Sonatrach зросли на $65-70/т.

Довідково:

Sonatrach — національна державна нафтова компанія Алжиру. Заснована у 1963 році, сьогодні відома як найбільша компанія в Африці зі 154 дочірніми компаніями. На компанію припадає близько 80% видобутку нафти і газу в Алжирі. Нафтопереробні потужності Sonatrach  – це 6 НПЗ та 2 нафтохімічні комплекси; виробництво нафтопродуктів – близько 30 млн. т на рік, половина з них експортується. Також є чотири підприємства зі зрідження природного газу та вилучення пропану та бутану. Виробництво скрапленого газу оцінюється у 14 млн т/р. У 2021 році Sonatrach була сьомою за величиною газовою компанією у світі.