2021-04-24 Позиція БРСМ-Нафта щодо поширення дезінформації у ЗМІ

Позиція БРСМ-Нафта щодо поширення дезінформації у ЗМІ

Сьогодні у засобах масової інформації активно поширюється інформація, що Інститут споживчих експертиз (далі ІСЕ) прийняв рішення про призупинення програми моніторингу контролю якості нафтопродуктів мережі автозаправних станцій БРСМ-НАФТА.

Як зазначає сам інститут, підставою для прийняття такого рішення, стало ніби то виявлення інститутом в пальному АЗК «БРСМ-НАФТА» заборонених аміно-токсичних речовин.
Однак, такі висновки не можуть розцінюватись як достовірні, з огляду на наступне.

По-перше, правила відбору проб пального чітко регламентовані ДСТУ 4488:2005 «Нафта і нафтопродукти», та «Інструкцією з контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України від 04.07.2007р. № 762/14029, згідно яких, на підприємстві, де відбираються проби пального залишається арбітражна проба на випадок арбітражних випробувань.

По-друге, на кожну відібрану пробу накладаються відповідні захисні пломби та складається відповідний двосторонній акт, в якому зазначають номери пломб та інформацію про встановлення арбітражної проби.

Однак, мережу «БРСМ-НАФТА» не залучали до відбору проб, відповідно жодної арбітражної проби мережі БРСМ-НАФТА залишено не було. Також, не надавалися для підписання жодні акти відбирання проб пального.

Відсутність арбітражної проби та підписаних двосторонніх актів доводить недійсність таких випробувань пального, оскільки відсутні будь-які докази, що пальне в якому виявили заборонені аміно-речовини належить саме мережі «БРСМ-НАФТА».

Заборона лабораторії приймати проби на випробування, коли підприємству не залишено арбітражної проби чітко передбачено п. 4.2.11 вищезазначеної Інструкції.

Перед поширенням такої інформації, інститут не звернувся за жодними роз’ясненнями до мережі БРСМ-НАФТА, не направив свого спеціаліста для відбору проб за усіма встановленими правилами для незалежного дослідження, а відразу розпочав цілеспрямовану дезінформаційну кампанію проти мережі АЗС БРСМ-НАФТА.

Ми переконані, що такі дії відбуваються з боку недобросовісних конкурентів, які ведуть нечесну політику та використовують відверто “чорні схеми” піару. Нам також відомо, хто саме поширює недостовірну інформацію- це два псевдо-експерти паливного ринку, очільники консалтингової групи «А-95», Сергій та Артем Куюни. (https://m.antikor.com.ua/articles/452046-psevdoissledovanija_i_neprikrytyj_lobbizm_kak_sergej_kujun_otrabatyvaet_zarplatu_ot_okko).

Закликаємо вас довіряти виключно перевіреним джерелам та не піддаватися провокаціям. Повторну незалежну експертизу у відкритому форматі буде проведено найближчим часом.